Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services. Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

0

Różne samochody ten sam problem! Dostęp do ładowania.

ev
przez
Daniel Kowalczyk
on 29.11.2018, 19:05 450 odsłony

Otwieram dyskusję jaki jest najlepszy model ładowania samochodów elektrycznych


0

Właściwy pomysł, złe rozwiązanie

Instalacja większej liczby ładowarek ma zasadnicze znaczenie dla dalszego rozwoju rynku pojazdów elektrycznych. Dzisiaj przypada około kilkadziesiąt (lub kilkaset - jeśli ktoś ma precyzyjne dane to proszę o info) samochodów elektrycznych na  jedną publiczną ładowarkę. Prostym rozwiązaniem jest dodanie większej liczby stacji publicznych i problem rozwiązany, prawda? No nie bardzo.

Problem z kopiowaniem modelu stacji benzynowej polega na tym, że pojazdy elektryczne po prostu nie ładują tak szybko. Nawet stacje doładowujące (które są zdecydowanie najszybszymi stacjami ładowania dzisiaj o mocy 150kW) nie są tak szybkie, aby "uzupełnić" Teslę w około 45 minut. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku podróży dalekobieżnych, ale nie jest to doskonałe rozwiązanie dla codziennych potrzeb. Poza tym większość infrastruktury szybkiego ładowania instalowanej przez operatorów  ładuje się na jednej trzeciej prędkości (50kW), co oznacza, że ​​do pełnego naładowania potrzeba kilka godzin. Jeśli uważasz, że przyjęcie ultra-szybkiego ładowania (450 kW) jest odpowiedzią, możesz  sprawdzić, jak trudny / drogi / niebezpieczny jest ten poziom mocy.

Ciągłe instalowanie coraz większej liczby publicznych ładowarek nie jest rozwiązaniem zrównoważonym ani rozsądnym. Istnie powód, dla którego lider branży pojazdów elektrycznych, Tesla, konsekwentnie twierdzi, że najlepszym sposobem na posiadanie pojazdu elektrycznego jest posiadanie ładowarki w domu.

Mnóstwo ładowarek ale brak tam, gdzie ich potrzebujesz

Zamieszaniu wokół całej ogromnej inwestycji w infrastrukturę ładowania akumulatorów to fakt. Wiele z tych stacji usytuowana jest w miejscach, które naprawdę ich nie potrzebują, centra handlowe i sklepy spożywcze, a powodem instalacji jest zwiększenie atrakcyjności lokalizacji dla Klientów.

Więcej przemyśleń w tym temacie na naszym blogu


Your Reply

Bądź na bieżąco

Na temat tej społeczności

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services. Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

1 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 29.11.2018, 19:05
Oglądano: 450 razy
Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018, 11:38